subscribe: Posts | Comments

Le Pen poprze Kaczyńskiego w demontażu Unii

Możliwość komentowania Le Pen poprze Kaczyńskiego w demontażu Unii została wyłączona
Le Pen poprze Kaczyńskiego w demontażu Unii

Wybory prezydenckie we Francji odbędą się w listopadzie 2017 roku. Według sondaży przedwyborczych jedyną kandydatką niemal pewną udziału w drugiej turze jest Marine Le Pen. W 2011 roku Le Pen przejęła władzę we Froncie Narodowym i od tego momentu ugruntowała sobie pozycję na francuskiej scenie politycznej jawiąc się jako jedyna alternatywa dla „skorumpowanych elit”.

Marine Le Pen promuje prosty przekaz, w którym dominuje suwerenność narodowa ponad europejskim dyktatem. Kandydatka na Prezydenta zapowiedziała, że jeżeli wygra podejmie się współpracy z Jarosławem Kaczyńskim w zakresie demontażu Unii. Oferta współpracy skierowana jest nie tylko do prezesa partii PIS dotyczy ona również premiera Węgier. Wyjaśnia, że widzi pole do współpracy w wielu obszarach. Wspólnym punktem miałyby być rozmowy o tym, co w Unii jest niedopuszczalne, a co można zaakceptować w dzisiejszym sposobie funkcjonowania Unii. Podkreśla, że każdy kraj jest wolny i suwerenny i ma prawo bronić własnych interesów. Oprócz wymienionych osób Marine Le Pen uważa, że dobrze będzie również podjąć współpracę z premier Wielkiej Brytanii, Theresa May będzie podzielać wspólne dążenie do rozmontowania Unii. Ze słów kandydatki wynika, że jest prawie pewna swojego wejścia do drugiej tury wyborów prezydenckich. Marine Le Pen w dwóch punktach jest gotowa poprzeć rząd polski. W zakresie Trybunału Konstytucyjnego ponieważ uważa, że formułowana pod adresem Polski krytyka ze strony Unii jest ingerowaniem w wewnętrzny ład państwa członkowskiego. Drugim punktem stycznym, który kandydatka FN widzi to kwestia uchodźców. Uważa, że straszenie sankcjami krajów, które nie zechcą się na ten krok zdecydować jest wielce niestosowne.

Front Narodowy z Marine Le Pen na czele ma jednak dużo bardziej radykalne rozwiązania, które chce wprowadzić w czyn w ramach współpracy Unii. Po dojściu do władzy zamierza podjąć negocjacje z Brukselą w celu odzyskania czterech suwerenności: monetarnej, prawnej, terytorialnej, gospodarczej. Jeżeli Bruksela pójdzie na ustępstwa w rozpisanym po sześciu miesiącach referendum będzie sugerowała francuzom pozostanie w Unii. W przeciwnym wypadku będzie walczyć o Frexit.